دانلود پاورپوینت آشنایی با زندگی و اشعار نیما یوشیج

دانلود پاورپوینت آشنایی با زندگی و اشعار نیما یوشیج

دانلود پاورپوینت آشنایی با زندگی و اشعار نیما یوشیج

پاورپوینت آشنایی با زندگی و اشعار نیما یوشیج در 27 اسلاید و با فرمت قابل ویرایش برای ارائه در سمینارهای کلاسی تهیه شده است.

بخش هایی از پاورپوینت

اسلاید اول تا هفتم - سال های اولیه زندگی

نیما در سال ۱۲۷۴ هجری شمسی در روستای یوش، از توابع بخش بلده شهرستان نور، به‌دنیا آمد. پدرش ابراهیم‌خان اِعظام‌السلطنه، متعلق به خانواده‌ای قدیمی مازندران بود و به کشاورزی و گله‌داری مشغول بود.پدر نیما زندگی روستایی،تیراندازی و اسب‌سواری را به وی آموخت.نیما تا دوازده‌سالگی در زادگاهش روستای یوش و در دل طبیعت زندگی کرد.نیما خواندن و نوشتن را نزد آخوندِ دِه فراگرفت ولی دلخوشی چندانی از او نداشت چون او را آزار می‌داد و در کوچه‌باغ‌ها دنبالِ نیما می‌کرد.

اسلاید هشتم - ازدواج

نیمایوشیج در جوانی عاشق دختری شد، اما به‌دلیل اختلاف مذهبی نتوانست با وی ازدواج کند پس از این شکست،او عاشق دختری روستایی به نام صفورا شد و می‌خواست با او ازدواج کند، اما دختر حاضر نشد به شهر بیاید، بنابراین، عشق دوم نیز سرانجام خوبی نیافت.سرانجام نیما در ۶ اردیبهشت ۱۳۰۵ خورشیدی ازدواج کرد. همسر وی عالیه جهانگیر،فرزند میرزا اسماعیل شیرازی و خواهرزاده نویسنده نامدار میرزا جهانگیر صوراصرافیل بود حاصل این ازدواج که تا پایان عمر دوام یافت، فرزند پسری بود به نام شراگیم که اکنون در آمریکا زندگی می‌کند.در سال ۱۳۰۷ خورشیدی، محل کار عالیه جهانگیر، همسر نیما، به بارفروش(بابل کنونی: مدرسه بدر) انتقال یافت. نیما نیز با او به این شهر رفت.یک سال بعد آنان به رشت رفتند. عالیه در آنجا مدیر مدرسه بود و نیما را سرزنش می‌کرد که چرا درآمدی ندارد.او مدتی نیز در دبیرستان حکیم نظامی شهرستان آستارا به امر تدریس مشغول بود. 

دسته بندی: پاورپوینت

قیمت: 4300

فرمت: قابل ویرایش

تعداد اسلاید: 27

تهیه و تنظیم: دانشجوی کارشناسی ادبیات


دسته:

دانلود پاورپوینت آشنایی با زندگی و اشعار نیما یوشیج

خرید آنلاین