دانلود پاورپوینت تفاوت هلدینگ و شرکت های سرمایه گذاری

دانلود پاورپوینت تفاوت هلدینگ و شرکت های سرمایه گذاری

دانلود پاورپوینت تفاوت هلدینگ و شرکت های سرمایه گذاری

پاورپوینت تفاوت هلدینگ و شرکت های سرمایه گذاری در 13 اسلاید و با فرمت قابل ویرایش برای ارائه در سمینارهای کلاسی تهیه شده است.

شرکت های هلدینگ

هلدینگ‌ها در چند شرکت که در یک زمینه مشترک فعال هستند سرمایه‌گذاری می کنند.

بطور کلی هر شرکتی که سهام مدیریتی یک یا چند شرکت دیگر را در اختیار داشته باشد هلدینگ است.

به عنوان مثال شرکت سیمان فارس و خوزستان هلدینگ صنعت سیمان است.

بطور ساده می‌توان گفت شرکت هلدینگ شرکتی است که یک یا چند شرکت دیگر را کنترل می کند.

  • هلدینگ بودن هم خوب و هم بد است. هلدینگ‌ها از طریق کنترل شرکت‌های خود می توانند به هم افزایی و سود بیشتر برسند اما در عوض هزینه سربار آنها به مراتب بیشتر است چون مدیریت شرکت‌های تابعه چندان هم ارزان نیست.

  • خرید سهام شرکت های هلدینگ معمولا به دلیل سبدی که دارند کم ریسک تر از خرید غیر هلدینگ است ولی ممکن است بازده شان هم به همین دلیل کمتر باشد.

شرکت های سرمایه گذاری

شرکت‌های سرمایه‌گذار شرکت‌های هستند که تولیدی یا خدماتی بوده و از بستر تولید و درآمد حاصل از عملیات اجرایی خود را با ایده‌های مختلف و غیر‌تخصصی صرف خرید سهام سایر شرکت‌ها کرده و حداقل انتظارشان داشتن سود مناسب است،به اینگونه از شرکت‌ها سرمایه‌گذار می‌گوییم.

این شرکت‌ها علاوه بر داشتن تولید فقط از منظر جایگاه کسب سود بیشتر، پول و سرمایه خود را در سایر بنگاه‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند،یعنی علاوه بر فعالیت‌های اصلی خود از محل سود یا درآمدهای کسب شده فروش به این مهم می‌پردازند.

این دسته شرکت‌هایی هستند که تاسیس آنها با هدف سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها با حضور افراد متخصص بوده، افرادی که می‌دانند چگونه شرکت‌های مختلف را آنالیز و تجزیه و تحلیل کرده، در چه زمان مناسبی اقدام به خرید اقدام کرده و به چه میزان از سهام شرکت‌های مختلف دست یابند یا در چه موقع و زمان، سهام خریداری شده را برای کسب سود واگذار کنند، به این گونه از شرکت‌ها شرکت‌های سرمایه‌گذاری می‌گویند.

شرکت های سرمایه گذاری شرکت‌هایی هستند که فعالیت اصلی خود را به شکل تخصصی معطوف به خرید و فروش سهام شرکت‌های بورسی یا غیربورسی می‌کنند.

در این شرکت‌ها زمان صرف شده برای هر سهم می‌تواند چند ساعت یا چند ماه باشد،اما در بیشتر مواقع اقتدار کاری این شرکت‌ها بر اساس دیدگاه کوتاه‌مدت بر روی یک سهام است.

پاورپوینت تفاوت هلدینگ و شرکت های سرمایه گذاری به تمامی تفاوت های موجود بین شرکت های هلدینگ و سرمایه گذاری در 13 اسلاید می پردازد.

دسته بندی: مدیریت

تهیه و تنظیم: صالح عبادی لمر

قیمت: 4300

تعداد اسلاید: 13


دسته:

دانلود پاورپوینت تفاوت هلدینگ و شرکت های سرمایه گذاری

خرید آنلاین